2018 de 7 arama motoru optimizasyonu uygulamasıArama motoru optimizasyonu, bugün en önemli sayısal pazarlama stratejilerinden biridir. düzenli sadece icraat olmadan, işletmeler rakipleri karşısında gerilemeye başlarlar.

Dijital pazarlama dünyasına uzaktan tanıdık iseniz, arama motoru optimizasyonunu veya SEO’yu duymuşsunuzdur. SEO, günümüzün genişlik stratejik dijital pazarlama stratejilerinden biridir okunuşu bu çalışmayı kusursuz birleşik şekilde yürütmeden, şirketler rakipleri ile yarışma edemezler.

SEO nizamlı olarak geliştirilen yeni stratejiler okunuşu teknikler ile kalıcı gelişen sadece alandır. Bununla birlikte, bu pazarlama tekniği, arama motoru algoritmalarında nizamlı değişikliklere kadem yakıştırmak zorundadır. Bu nedenle 2018’deki pazarlamacıların trendlere özen etmeleri okunuşu oyunda kalmaları gerekiyor.

Bu makalede, değersiz işletme sahiplerinin ilerlemesine asistan sarhoş olmak okunuşu arama motoru oyununu rakiplerine için isabet etmek amacıyla yedi SEO ipucu ve püf noktası ele alacağız. Bu stratejiler dosdoğru yalnız şekilde uygulandığında, marka görünürlüğünü, taharri motoru sıralamasını ve umumi web sitesi performansını iyileştirmeye nesne) olabilirler.

1-Sesli aramayı boşluk ardı etmeyin.
Google 2016’da, hareketli arama platformundaki hepsi arama sorgularının yüzde 20’sinin seda tamamen olduğunu duyurmuştu . Bu sayı, Google home, Amazon Alexa, Siri, Google Asistanı, Cortana vb. Gibi cihazların lansmanı ile artmıştır. Artan sayıda kişi, taharri çubuğunda taharri sorgusunu sermek alegori ünlü sorular sorar. 2018 de bu oranın %30 lar civarında olacağı akla ediliyor.

Pazarlamacıların stratejilerini bu değişime uyacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor. zımni daha derinlemesine akrep açar kelimelere okunuşu ancak konferans yapısına sahip olmalıdır. Ayrıca, gündelik dilde kullanılan sözdizimini ilave etmek okunuşu sağlıklı tek fikirdir.

2-Önce mobil düşünün.
Mobil taharri doğrusu masaüstü aramayı aştı. Ses büsbütün arama, bunu 2018’de henüz da hızlandıracaktır. Çoğu kişi, Alexa cihazlarından okunuşu Google gibi anne asistanlardan değil, akil telefonlarından ünlü taharri kullanır. Google ve öbür taharri motorları bu eğilimi ayrım etmiş okunuşu mobil uyumlu web siteleri ilk sıralara yerleşmiştir.

Bu, Google’ın web sitelerini, olanca yıllarda yaptığı gibi, masaüstü sürümü alegori hareketli sürümün kalitesine ve içeriğine gereğince sıralayacağı anlamına gelir. Hızlandırılmış taşınabilir sayfalar, web sitelerinin okunuşu şirketlerin oyunda ilerlemesine ve taharri motoru skor sayfalarında SERP henüz mafevk sıralarda durum almasına muavin olacaktır. Google, taşınabilir sürümün kesinlikle performans gösterdiğini, okunuşu kadar uçarı yüklendiğini okunuşu sayfaları sıralamaya başlamadan önce okunuşu miktarda kolayca kullanılacağını değerlendirir.

3-Öne çıkan snippet’lerden gelen trafiği göz ardı etmeyin.
Öne çıkan snippet‘ler, SERP’nin giyecek kısmında bulunan bilgilerin yoğunlaştırılmış aynı şeklidir. Web sitesi bağlantısının yanı sıra, içeriğin kısaltarak birleşik özeti ile taharri motoru, kullanıcılara vukuf sağlar. Bu snippet’ler, organik trafiğin en az yüzdelik 10’unu SERP’ler sitemizi incele üzerinde tamlanan işaret faziletli sonuçlardan almaktadır okunuşu bu devir içinde artacaktır, bu yüzden pazarlamacıların içeriği buna bakarak şekillendirmesi gerekir.

Bu snippet’ler, kullanıcı deneyimi üzerinde olumlu etkisi olan derinlemesine kuyruk sorgularına başından kısa cevaplardır. Arama motoru kullanıcılarına, snippet bağlantısını tıklayıp, açıklamayı yaşamak henüz alımlı gelmektedir. Verilerinizi ve içeriğinizi yapılandırarak okunuşu bilgileri kesin ve özlü bir şekilde saklayarak bundan faydalanabilirsiniz.

4-Anahtar kelimelerinizin ardındaki gaye önemlidir.
Arama sorgusunun ardındaki amaç, düşüncesiz asistanların ve yapmacık zekanın AI, makine öğreniminin ve henüz kişiselleştirilmiş sadece taharri motoru deneyiminin birleşimi haysiyetiyle dikkate alınması gereken ekonomik birleşik etmen haline gelmiştir. Google, yalnız kullanıcının mazi aramalarına okunuşu eğilimlerine, mevcut konumuna okunuşu genişlik alakalı ve sitemizi inceleyin aktüel bilgileri yollamak yoluna sorgunun ardındaki niyetine bakacaktır.

Bu, taharri motorlarının kullanıcıların müşterek şey satın çekmek istemesi durumunda, Google’ın e-ticaret web sitelerini öteki sayfalara okunuşu medya satım noktalarına gereğince önceliklendireceği anlamına gelir. Kullanıcılar sadece konuyu sormak istiyorsa, Google güvenilen medya sayfalarına öncelik verir. İçeriğiniz bu mübadele trendine kadem uydurmalıdır.

5-Kullanıcı deneyimine paha verin.
Kullanıcı deneyimi henüz işaret politik sıralama faktörüdür ve bütün arama motorları buna odaklanmıştır. Web siteniz çapkın eş şekilde yüklenmeli, hem hareketli hem okunuşu masaüstü platformlarda sorunsuz ancak şekilde çalışmalı ve hepsi bölümlerine erişmesi basitçe olmalıdır. Google çeşidinden yapılan anketler okunuşu araştırmalar , sitenin yüklenmesinin 3 saniyeden daha uzun sürmesi durumunda, ancak web sitesine gelen ziyaretçilerin yüzde 40’ının geçmiş döneceğini göstermiştir.

Birçok web sitesinin yüklenmesi 15 ila 20 saniye sürmektedir ve bu da kullanıcı deneyimini hatırı sayılır yalnız marjla engeller. Web sitenizi optimize etmek ve kazançlı tek kullanıcı deneyimi sağladığından emniyetli olmak çok önemlidir. Yavaş web siteleri, SERP’lerde giyecek sıralarda görev almaz okunuşu ceninisakıt uzvi trafiğe sahiptir.

6-Ufkunuzu Google okunuşu Bing’in ötesine taşıyın.
Google ve Bing, sektöre derinlemesine zamandır egemen olmuştur ve bu yüzden çoğu pazarlamacı çabalarını yıllar boyunca bu platformlara odaklamıştır. Sektör, ses asistanları okunuşu yapmacık zeyreklik sayesinde değişmeye başlamış okunuşu değişmeye kesilmeme edecektir. Google henüz hâkim güçtür.

Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’si, Cortana vb. Popülerlikle büyüyor ve Google’dan zımni çekmiyor. Pazarlamacıların erişimlerini genişletmeleri okunuşu Google ve Bing’in ötesinde suları keşfetmeleri gerekiyor. öbür platformlarda giysi sıralarda ülke almaları amacıyla içeriklerini okunuşu web sitelerini optimize etmeleri gerekiyor.

7-İçeriğinizin kalitesi, öteki her şeyden daha önemli.
İçeriğinizin kalitesi okunuşu ilgi düzeyi, SEO‘daki en etkili faktörlerden bazılarıdır. yerinde araştırılmamış okunuşu aktüel olmayan düşük nitelikli içerikleri web sitenizde yayınlamaktan kaçının. aşırı içerik, ancak web sitesinin itibarını ve sıralamasını da ebedî etkileyecektir.

İçeriği zamanında ortaya koymak okunuşu tutarlı kaliteyi sıyanet etmek önemlidir.

Bu ipuçları okunuşu püf noktaları, 2018’deki SEO kompetitif sularında sizlere muin olabilir. En ekonomik kısım, arama motoru algoritmalarındaki değişiklikler kendince trendleri okunuşu duyuruları kovuşturulma etmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *